Sport i fitnessNogomet

Najbrži penta-trik u istoriji fudbala

Mnogi ljudi koji nisu veoma obrazovan u fudbalu, mislim penta-trik - to je rijetko i predivno. Da, zaista, moguće je da ne izda mnoge. Povijest, međutim, ne zna dovoljno kada su igraci postigli u neto neprijatelja pet svijetle glave. Pa, treba reći najpoznatiji.

Most "svježe" evidencija

Kao nedavno u septembru 23, 2015, Robert Lewandowski, je igrač minhenskog "Bavaria", objavljen je u drugom poluvremenu zamjena. Njemački klub u to vrijeme izgubio rezultatom 1: 0 do svog rivala, "Wolfsburg". Međutim, Lewandowski je manje od deset minuta postigao protiv protivnika pet golova. To je bio neverovatan meč, koji će dugo pamtiti da su igrači, navijači.

Samo dvije sedmice da se postigne "poljskog tobdžija", kako se zove Robert, ponovio Sergio Aguero, igrač, "Manchester City". Treće oktobra je postigao pet golova u redu do vrata FK "Newcastle". Također je bilo impresivno penta-trik. Nije poznato kakav utjecaj na takva "aktivna" igrača. Sreće, disciplina, koncentracija, želje, motivacije, distrakcija rivali - masu opcija, a možda i svi zajedno. Ali ne može sa sigurnošću reći - pet golova postigao jedan igrač rijetkost nisu. A to se može vidjeti u primjerima.

Najupečatljiviji evidencije

Dakle, najbrži penta-trick u fudbalu pripada Robertu Levandovski. A šta je sa drugim dostignućima? Mnogi od njih. Bas Dost FK "Heerenveen" osmišljen iako nije najbrži penta-trik, ali u svakom slučaju, udarajući. 5: 0 - i "Excelsior" je poražen.

Dzhermeyn Defo iz "Tottenham Hotspur" - autor prvog penta-trik u novom milenijumu i, istovremeno, treća takva dostignuće u istoriji Premijer lige. Bilo je to 2009. godine, u utakmici protiv FK "Wigan".

Dimitar Berbatov u 2010. protiv "Blackburn" izdala lijepu penta-trick, počevši od drugoj minuti utakmice i završio sedamdesetih godina. Tako je postao najbolji strijelac u sezoni.

Miroslav Klose, igrač "Lazio", u 39. minuti utakmice postigao "Bolonjski" pet prekrasnim ciljeve. Ovo je prvi takav događaj u posljednjih 27 godina, a treći penta-trick u povijesti Serie A.

Carlos Eduardo, igrač "Nice", postigao tim "Guingamp" 5 dobrih ciljeva - koji počinju sa 12 minuta i završava sa šezdeset četvrto mesto. Konačno, Luiz Adriano, u ulozi "Šahtjor" protiv slabe i nepretenciozan BATE pet puta udario u vrata rivala Bjelorusije.

Podvige tri ličnosti

I na kraju, zaslužuje da mu se kaže o dostignućima tri igrača za koje se smatra najpopularniji i dobro poznate. Prvo - to je Cristiano Ronaldo. On je dizajnirao pet golova protiv FK "Espanyol", a jedan od njih je implementiran iz penala. Važno je napomenuti da je ovo drugi takav trik Ronalda. Iste godine, nešto ranije, on je izdao penta-trick "Granada". Ali "Espanol" - teže protivnika.

Zatim dolazi Ramadel Falcao, koji je postigao 5 golova u mreži, "Deportivo" za 43 minuta. 2012. godinu - u vrijeme kada je igrač uveden na užas cijele fudbalske Evrope.

I, naravno, Leo Messi i njegov fenomenalan pet postignutih golova na vratima, "Bayer" u Ligi prvaka - najprestižnije klub turnira. Fudbaler vrlo elegantno "potpisuje" nekoliko puta u cilj. I bilo je uzbudljivo.

Pa, možete pogoditi šta ih čeka dosta nevjerovatan penta-trik, jer nogomet - igra koja stalno iznenađuje. Možemo gledati samo utakmice!

Copyright © 2018 bs.birmiss.com. Theme powered by WordPress.