Islam Timurziev. Kratak ali blistavu karijeru u sportu

Islam Timurziyev rođen 9. januar 1983 u gradu Nazran u čečenski-Ingušetije ASSR.

Život i mladih

Prema njegovim roditeljima, islam je uvijek bio miran dijete, ali se zainteresovao u boksu za samo dvanaest godina, i to samo zato što je grad imao nikakve druge sekcije. Od prve sesije trenerima primijetio da Islam se izdvaja od ostatka momci dobru tehniku i performanse. On je postao prvi trener Timurzieva Evolev Bashir, koji je učinio mnogo, kao što se često istakao sebe borac za njega.

Već u 16 godina mladi bokser važi i za svoj prvi veliki turnir. To je ovo takmičenje je bio početak profesionalne sportske karijere Timurzieva islama.

Ranoj fazi karijere

1999. godine, momak je osvojio Evropsko prvenstvo, koja je učestvovala u Kadeti. sportaš naporno trenirali u narednih nekoliko godina i sudjelovao u manje važne događaje. Međutim, već u 2001. godini islam Timurziev u dobi od 18 godina ide na Evropsko prvenstvo među juniorima. Na prvenstvu, nekoliko očekivati velike rezultate iz ruskog boksera, ali, suprotno svim očekivanjima, osvojio. U istom 2001. godine mladi bokser će osvojiti još jedno priznanje - status ruskog prvaka među svojim vršnjacima. U 2003. godini, islam ponovo pobjeda u konkurenciji s jednom drugom protiv vojske. Iste godine, on je zauzeo treće mjesto u prvenstvu Rusije među odraslima. Timurzieva u to vrijeme bio samo 20 godina, a on je predvidio veliku budućnost u ovom sportu. U 2004. godini, u teškoj kategoriji sumiraju njegove rane karijere etapnu pobedu i prvenstvo Rusije. Takav uspjeh izgledalo neverovatno za 21-godišnjeg borca. U čast boksera u isto vrijeme on se nije zaustavio i nastavio razvijati i krenuti naprijed.

Kasnoj fazi karijere

Očekivalo se da će 2005 biti najuspješnija u karijeri boksera islama Timurzieva. S obzirom na formu koja je osvojila atletičarka, mnogi analitičari predviđali da mnogo pobeda ove godine.

Islam je pozvan u reprezentaciju Rusije u amaterske boks, a on učestvuje u Svjetskom kupu, koji je održan u Moskvi. Ruska reprezentacija osvojila turnir, a najviše živopisan borba postane konačna, koji će se pridružiti islam Timurziyev i kubanski atletičar Odlanier Solis. Obično većina njegovih borbi nokautom ruski gotov, ali evo on će biti u stanju da osvoji samo na bodove koji su ga snažno rasstrolo, kako je i sam priznao nakon nekog vremena.

Važno je napomenuti da su sve borbe islama Timurzieva su neverovatno zabavni. Devet od deset borbi sportaš završio nokauta, i još jednom potvrđuje svoje najvišem nivou.

U 2005. godini bilo je još jedan važan događaj u životu Timurzieva - on dobije diplomu koledža. Činilo se kao da je sportista kako bi se osigurala uspješnu budućnost, jer je za njega počeo loviti mnogim sportovima agencija koji su željeli islam performanse svog tima. Međutim, stvari su se promijenile u to vrijeme, kada se ispostavilo da je bokser je bolestan. On je ne-maligni tumor na mozgu je otkriven.

Borba protiv bolesti

Sportaš već neko vrijeme da napusti sport riješi zdravstvene probleme. Skoro godinu dana je tretiran islam Timurziev. Bolest na kraju uspjela savladati. U to vrijeme, 2005. godine, sportaš zaista oporavio i vratio se u ring. Međutim, kao što će postati jasno za nekoliko godina, bolest također će imati efekta.

Povratak u ring

Nakon kratkog perioda odsustva islama Timurziyev vratio se u ring i kvalificirani za Evropsko prvenstvo u Bugarskoj. Kao borac nedavno oporavio od bolesti, mali broj ljudi vjerovao u ono što je realno mogu kvalificirati za nagrade. Međutim, bokser islam Timurziev i njegov tim mislio sasvim drugačije. Kao što je postalo jasno u samom početku turnira, borac je u dobroj formi. Na kraju, islam će biti pobjednik na ovom turniru, koji će biti jedan od najupečatljivijih njegove karijere.

U 2006. godini, takmičar učestvovao na Svjetskom prvenstvu, ali nije bilo ničega što nije dobio, jer je u jednoj od borbi slomio ruku.

Sledeći veliki turnir za prvenstvo Rusije će Timurzieva 2007, gdje će se na drugom mjestu. Da je ovaj događaj dobio je bokser je vrlo teško, jer je on počeo u lošem fizičkom stanju. Godine 2007. postao je član prvenstva u Chicagu, ali završio svoj govor u četvrtfinalu fazi. Na nosu je na Olimpijskim igrama u Pekingu.

Olimpijske igre 2008

Natjecanja će biti kolaps 25-godišnji bokser. Atletičar je izgubio prva borba Davida Cijena i bio prisiljen da se zaustavi učestvuju na turniru. Borba sa David je bio prilično nejasan, ali sudije dao pobjedu neprijatelja islama.

To je bio ovaj meč je bio zadnji za rusku teškoj kategoriji. Nakon Olimpijskih igara, sportista je završio svoju karijeru. Nema zvaničnih podataka o tome zašto se islam tako rano povukao iz sporta, nije bilo. Mnogi će ga povezati s bolešću.

Posljednjih godina svog života

Od bolesti da se nosi bilo nevjerojatno teško, ali jednom uspješan bokser borio zubima i noktima. Avaj, islam Timurziyev bolesti i ne može prevazići. On je čak imao operaciju za uklanjanje tumora, ali to nije dala željeni rezultat. Iako su neki period Timurziyev čak govorio o njegovom povratku u ring.

Na žalost, povratak se nije dogodilo, a u dobi od 32 godina sportaš umro na intenzivnoj njezi. Sahrana je održana u selu Islam Timurzieva Chermen u Sjevernoj Osetiji. On je preživio po dvije kćerke, koji nisu navršila 18 godina života. Takav je bio bokser islam Timurziev.

Copyright © 2018 bs.birmiss.com. Theme powered by WordPress.