Sport i fitnessNogomet

EURO 2000 rezultata i činjenice

EURO 2000 je uzeo dvije zemlje - Belgija i Nizozemska. To se dogodilo prvi put u povijesti. 11. Evropsko prvenstvo je uzbudljivije od turnira 1996. godine. Ekipa koje učestvuju na UEFA EURO 2000, bilo je 16. Montažne zadovoljan publiku sa uzbudljivom meču sa nepredvidivim ishodima. Mnogi slab timovi bili u mogućnosti da se predstave senzacija, igra zvjezdani kompozicije. EURO-2000 ruski klub nije mogao da izađe.

kvalifikacijama

To nije bilo u kvalifikacijama senzacija. Najzanimljivijih grupa počela je u Francuskoj, Ukrajini, Rusiji, Island, Armenija, Andora. Za postizanje borio četiri ekipe. Tri startna igre za Rusiju bilo propusta. Ali onda je tim bio u stanju dati snažan niz od šest utakmica. U finalu Rusije, napravio grešku, iza Ukrajine, koja je kasnije dao način da se Slovenija u play-offu. Francuska je otišao u EURO 2000 od prvo mjesto.

Grupa A

U grupi su: Portugal, Rumunjska, Engleske i Njemačke.

U grupnoj fazi rumunske reprezentacije je nešto neverovatno. Uspjela je pobijediti Englesku s rezultatom 3: 2 i igrao neriješeno sa Njemačkom. Samo Portugal je bio u stanju da zaustavi Rumuna. Vrlo loše postupao Engleskoj, nakon što je osvojio samo pobjedu. Propust Njemačka, nakon što je izgubio dva meča i nacrtane. Ovaj nivo igre od Nemaca u fudbalu UEFA EURO 2000 nije očekivao nikoga.

U plej-out Portugal i Rumunjska.

Grupa B

U grupi bili su: Italija, Švedska, Belgija i Turska.

Nije bilo senzacija. Italija, kao favoriti, zauzeo prvo mjesto, sa svijetlim utakmice nije bilo. Za drugo mjesto u ostatku ekipe borbene grupe. Belgijanci dobro krenula, pobijedivši Švedske u prvoj utakmici, ali onda da uspori i ustupila Turcima 0: 2 prolaskom ih u drugo mjesto.

U plej-otišao je u Italiju i Tursku.

Grupa C

U grupi su bili: Španija, Jugoslavija, Norveške i Slovenije.

Španija u grupi je trebalo da bude jasan favorit. Međutim, to se nije dogodilo. EURO 2000 nogomet će biti zapamćena za svoje nejasan početak. U prvoj utakmici ekipa izgubila od Norveške sa rezultatom od 1: 0. Slovenija nije dala senzacije, izgubili 2: 1. Da biste izašli iz plej-ofa Španije morao pobijediti Jugoslaviju. Do 90. minutu Jugoslavije na čelu sa rezultatom 3: 2. Na početku produžetaka kazna u odnosu sa Špancima preko, ali to nije dovoljno. U poslednjim sekundama Španija uspio raditi čudo postigao četvrti gol.

U plej-zadnji Španije i Jugoslavije.

Grupa D

U grupi su bili: Holandija, Francuska, Češka i Danska.

Utakmice u grupi će se pamtiti ne samo uzbudljiva igra, ali i skandal sudija. Duel Nizozemska, Češke održan je u neizvjesnosti. Češka je vodio igru, a meč je došao do kraja. Činilo se da je Holandija odbijaju. Na kraju utakmice za vrlo upitan prekršaj sudija odredi penal koji je implementiran.

Stigli su do plej-ofa Nizozemske i Francuske.

četvrtfinale

Utakmica Španija-Francuska je bila najzanimljivija u EURO 2000 četvrtfinala. Kompozicije oba tima bila je impresivna. Španjolska je počela vrlo samouvjereno, odmah stvorio nekoliko opasnih trenutaka na vratima francuskog, ali golman igrao pouzdano. U jednom trenutku Djorkaeff čini standard i Zidane šalje loptu u gornjem kutu. Pet minuta kasnije, Španija i zaradio bijele tačke. Djorkaeff u last minute ponovo uzima Francuska naprijed. Na samom kraju Španjolska ima priliku, ali Raúl nije sa "point" na gol.

Duel Nizozemska, Jugoslavija je trebalo da bude uzbudljivo. Dutch pred utakmicu se ne smatra jasni favoriti, pored toga, mnogi ne vide u polufinalu. Međutim, Jugoslavija, koja je pokazala grupa neverovatan igra, je uništen od strane holandskog. Mnogi analitičari nisu bili u stanju da objasne ovaj propust. Holland također održao najbolju utakmicu na turniru, osvojivši sa rezultatom 6: 1.

Rumunjska u opoziciji nije iznenadi sa Italijom. Iz tima koji je uspio pobijediti Englesku u grupnoj fazi, očekivali smo više. Totti i Inzaghi postigao loptu, Rumunija poslao kući. Baš privlačan igra isticao George Hadži, koji je u drugom poluvremenu dobio dva žuta kartona.

U utakmici Portugal-Turska favorit je očigledno. Nuno Gomes postigao dva gola, bacio Turci iz turnira. izlaz Turske u play-off je već veliki uspjeh, tako da nezadovoljnih povike navijača nije bilo.

polufinale

Duel između Holandije i Italije bio je ukras turnira. Ovo nije bio konačni UEFA EURO 2000. godine, ali ne zaostaje za rasplamsa. Favorita su smatrani Dutch. Oni su imali najsjajniji napad koji je već uspio impresionirati publiku. Italija protiv uravnotežen odbrane. Italijani su morali da igraju sa deset muškaraca iz 34. minutu. Dva kazne su izrečene u Toldo vrata, ali igra golmana i Rod napustio Italijani u igri. Sve je odlučeno u penale, što je Italija bila stabilnija i prošli dalje.

U utakmici Portugal-Francuska slomio u drugom redu. U glavnom timove postigao loptu i preselio igra u ekstra. Na samom kraju sudija dodjeljuje kaznu za djelo za koje imaju stranu sudija. Zidane ispravno implementirao standard i vodio Francuska u finale.

EURO 2000 finale

Ova uzbudljiva UEFA nije uspio izblijedio finiš. I tako se to desilo. Na 55. minutu, Italijani je krenuo zahvaljujući cilj Delvecchio. Do kraja poluvremena su držali prednost. Na dodatnu minutu lopta je na vratima Italije. U dodatnom vremenu Francuska je postigao "zlatni" cilj i otme trofej UEFA EURO 2000. Francuska-Italija - najzanimljiviji meč je finale dugi niz godina.

Organizatori turnira donio ogromne profite. Utakmice posećuju milioni fanova. EURO 2000 je dao publici puno pozitivnih emocija i zanimljivih borbi.