Vijesti i društvoSlavne

Milan Dadashov: rvanje kao stil života

U članku se govori o zanimljiva osoba u svijetu sporta. A sport koji je odabrao Dadasheva Milana - rvanje. Nacionalnosti - dagestanka, ali ona živi na teritoriji Ruske Federacije. To ruski prvak u borbi slobodnim stilom u 2016. godini. Uprkos tako mlad, ona je svjetske klase MS-a. Većina ugodan osjećaj u kategoriji do 48 kg.

Dadashov Milan (hrvanje): biografija

Milan Kamilhanovna Dadashov je rođen 20. februara 1995. godine na teritoriji Republike Dagestan, u gradu Izberbash. Postoje i druge informacije o mjestu rođenja, ali to nije potvrđeno. Kasnije porodica se preselila u Mahačkala, gdje je počeo racing karijeru djevojka.

Od djetinjstva fasciniran borilačke vještine Milana, tako da mu je karijeru započeo u srednjoj školi se nastava u judo sekciji. Kada Dadashova bilo 15 godina, koja je u 2010. godini, bila je pozvana u grad prvenstvo borbu. Nakon osvajanja turnira, shvatila je da je borba bliže njoj i odlučio promijeniti u hrvanju tajice. Dakle, u ovom sportu nova zvezda - Milan Dadashov. Hrvanje je za nju da je scena u kojoj je morala više puta se popne na podijum.

Odlučivši se za borbu

Ona je trenirao pod legendarnog ruskog trener Kasum Nasrudinova u Makhachkala mlade. Nakon prelaska na odrasle sport Milan počeo trenirati Svetlana Gracheva. Ovaj trener je pomogao otkriti talenat mladih sportaša.

Milan Dadashov (hrvanje nije samo ono što je djevojka u mom životu) je već 21 godina je uspio dobiti dva stepena: u sferi ekonomije i fizičkog vaspitanja.

Karijere Milana Dadashova

Profesionalne karijere mladih sportaša je počela 2012. godine, a prvi uspjeh nije dugo čekati. U februaru, Milan je bio drugi na prestižnom turniru Krika Lady Open. Nevjerojatno uspješan je bio u travnju iste godine. Prva Dadashov osvojio je bronzanu medalju na turniru u Orenburg, a zatim je osvojio juniorsko prvenstvo Rusije. I kao rezultat - izazov za mladu reprezentaciju.

Krajem maja, Milan uzeo zlatnu medalju na juniorskom prvenstvu, koje je održano u turskom gradu Ankari. Početkom ljeta, sportista postao treći Evropsko prvenstvo za mlade u Zagrebu. Ovi uspjesi morali čekati do 2013. godine, kada je maj Milana Dadasheva (hrvanje u kategoriji do 48 kg) postao je prvi u godišnjem turniru mladih nakon Sirakova i Ilieva, koji je održan u bugarskom gradu Varna.

I mjesec dana prije nego što je postao šampion Rusije na turniru u Perm. Također u maju 2013. godine Dadashev čekao još jedan uspeh - bronzu na takmičenju u njemačkom gradu Dormagen (u finalu uteha Milana poraženi kolega ruske reprezentacije - Ekaterinu Polischuk).

Ali, u julu 2013. godine Milan propustio Europsko prvenstvo za mlade, koji je održan u makedonskom Skoplju. Sportaš na sedmom mjestu, odustao od borbe u drugom kolu nakon što je izgubio je njemački Katrin Henke. 2013 završena je strašna ozljeda za sportiste - a križnog ligamenta rupture, što bi zahtijevalo prilično duge linije oporavak. proces rehabilitacije je oko dva i po mjeseca, nakon čega je sportista učestvovali u Minsk turniru, ali ne i unovčiti. Njegov sljedeći nagradu Milan osvojio na juniorskom svjetskom prvenstvu, završio je na trećem mjestu, odmah iza japanske sportista Yu Miahara.

Uspjehe i nagrade

2015 može biti sigurno snimljen u sredstvo talentovanih sportista. Početkom ljeta, Istanbul Junior Continental prvenstvo u Milanu bio je pobjednik u svojoj klasi težine. U avgustu je Svjetsko juniorsko prvenstvo, koji je održan u brazilskom gradu Salvador, Dadashov ponovo osvojio bronzu.

2016 za mlade sportiste počeo sa konačnim treće mjesto u prvenstvu odraslih u Parizu. U rano proljeće na Evropskom prvenstvu među sportistima ispod 23 godina Milan zauzeo treće mjesto u dramatičnoj borbi za bronzu je prevladao nad evropski prvak među juniorima Violetta Ćirić.

Početkom ljeta, prvenstvo odrasle Rusije Milana Dadasheva, borba za koji je postao jedan od prioriteta u svom životu, samo ne ostavljaju rivala nema šanse. Sva četiri eminentna opponentki pojavio na testere - nije se moglo nazvati senzacija, ali mnogo trenera i stručnjaka bili iznenađeni onim što su vidjeli.

Tada je postalo jasno da je Milan - glavni kandidat za odlazak na Olimpijske igre u Brazilu da predstavlja ruski klub rvača u težinskoj kategoriji do 48 kg. Dadashov je zvanično inkorporirana u aplikaciji Ruskog olimpijskog tima u julu 2016. godine. Prema većini sportaša, to joj je bio dječački san, a ona je jako drago što je završila svoj cilj.

Olimpijskih igara 2016. Rezultati: Milana Dadasheva (hrvanje)

Rio de Janeiro, prestižnog olimpijskom turniru - činilo se da je sve što je želio sportaš u vašem životu ispunjen. Ostao je samo da osvoji medalju za ruski klub, ali, nažalost, to nije bilo moguće. Naravno, sve je počelo sjajno - u kvalifikacijama Dadashov osvojio je korejski sportista Kim Dzhoon. Ali u 1/8 finala poraz od Jelica Jankov, koji je predstavljao bugarski tim.

zanimljivosti

Sportista priznaje da u slobodno vrijeme voli čitati knjige i gledati crtane filmove pozitivan. Milan Dadashov savršeno tečno govori engleski i arapski. Milan je veliki fan pomiješana borilačkih vještina, a često ljubitelj domaćih boraca.

Ona je također voli atletiku još od malih nogu da je to prvi strast Milana. Prisutan 2016 vidio dolazak State University u Moskvi na fakultetu političkih nauka - možda uskoro ćemo čuti novo ime u diplomatskoj areni - Milan Dadashov. Hrvanje, olimpijske igre 2020. godine, društvene djelatnosti - sportisti puno planova za budućnost i da se zaustavi tamo, ona ne ide.

Copyright © 2018 bs.birmiss.com. Theme powered by WordPress.